top of page
Поиск

Ідеолог модернізації української літератури

Обновлено: 6 дек. 2021 г.


Український письменник Микола Вороний – непересічна персона. Він –надзвичайно різностороння людина: водночас театрознавець і актор, літературознавець і поет, перекладач і редактор. Та, перш за все, Микола Вороний – щирий патріот своєї України.

Багатогранна і трагічна постать цього яскравого представника національної культурної еліти кінця ХІХ – першої половини ХХ століття, великого українського митця-патріота, закатованого нелюдською сталінською репресивною системою.

Микола Вороний був талановитим поетом-ліриком, що використовував різні жанри: сонети, октави, рондо, тріолети, станси. Він розумів, що поетичне слово повинно служити народові, захищати його ідеали, вселяти віру і надію, творити красу. Літератор виступав за життєствердне мистецтво, яке окрилює людину, допомагає вистояти у найтяжчі періоди випробувань.

Лейтмотивом не тільки поетичної, а й усієї багатогранної творчості митця є образ рідної землі, поневоленої України. Головне його прагнення – бачити народ отчого краю вільним і щасливим.

Дух нескореності, боротьба за свободу, глибинний генетичний патріотизм, пробудження національної гідності, повернення історичної пам’яті українців, особливо актуальні для нас нині, виразно звучать в одному з етапних творів Миколи Вороного – поемі «Євшан-зілля».

Публічна бібліотека підготувала інформаційно-бібліографічну довідку до

150-ї річниці від дня народження Миколи Кіндратовича Вороного (1871–1939).



306 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


  • Facebook Социальной Иконка
  • Twitter Социальные Иконка
  • YouTube Социальные Иконка
bottom of page