top of page

В далекому 1961-му році на організацію бібліотеки було виділено 1000 рублів. На ці кошти було придбано 1070 примірників книг, а також оформлено передплату на періодичні видання на 1962 рік.
 
Тільки старожили, напевно, ще пам'ятають, що колись була вулиця під назвою Польова, тепер її називають - проспект Хіміків, але тоді, на початку 60-х, саме на Польовій перебувала перша масова бібліотека. Маленька: за площею - всього 50 квадратних метрів і по штату - всього 2 бібліотекаря, і по фонду - менше 5 тисяч книг. Великим було лише бажання читачів читати книги. Бажання настільки велике, що за книгою стояли в черзі, так, як і за хлібом в 
магазині.  

 До 1985 року незмінним директором бібліотеки була випускниця Харківського інституту культури Аза Володимирівна Нестерова. Саме вона брала на роботу молодих бібліотекарів, як тоді казали "молодих фахівців": Тамару Іванівну Загорулько, Зою Петрівну Мироненко, Тамару Сергіївну Голованову, Людмилу Володимирівну Черножукову - всі вони, в різний час прийшли в бібліотеку і працюють в ній до цих пір. 

За характером Аза Володимирівна була творцем. І в цьому пощастило нашим читачам. Вона домоглася багато чого: незабаром, у 1964 році, у бібліотеки з'явилося гарне приміщення; постійно зростали книжкові фонди; збільшувався штат співробітників; по місту і його околицям відкривалися філії. У 1969 році бібліотека удостоєна звання «Бібліотека відмінної роботи». 
 
 У 1975 році, після централізації мережі державних масових бібліотек, бібліотека стала Центральною міською бібліотекою централізованої бібліотечної системи м. Сєвєродонецька з 11 філіями. Останню велику філію було відкрито у новому, спеціально проектованій приміщенні будинку по вулиці
Курчатова, 17.

 У 1997 році рішенням виконкому м. Сєвєродонецька була проведена децентралізація бібліотек, в результаті якої в місті залишилися три центральні бібліотеки: Центральна міська бібліотека для дорослих, Центральна міська бібліотека для юнацтва, Центральна міська бібліотека для дітей, і три філії в селищах Борівське, Воєводівка, Сиротине. У мережу міських масових бібліотек увійшла також бібліотека при Міському палаці культури (раніше ДК Будівельників), яка була передана у комунальну власність міста в 1993 році. 
 
При Центральній міській бібліотеці для дорослих протягом декількох років працювали клуби за інтересами «Ерудит», «Жіноча гімназія».
 
Традиція, яка народилася в 1996 році - робити в бібліотеці виставки робіт місцевих художників, отримала продовження на початку 1998 року. Зараз всі бажаючі можуть познайомитися у секторі мистецтв з роботами художників і роботами майстринь декоративно-ужиткового мистецтва. 
 
22 жовтня 2009 рішенням сесії Сєвєродонецької міськради № 3490 створено комунальну установу «Сєвєродонецька міська публічна бібліотека» шляхом виділення з відділу культури Сєвєродонецької міськради його структурного підрозділу «Центральна міська бібліотека для дорослих». 

На сьогоднішній день (на 1.01.2016) бібліотечний фонд Сєвєродонецького міської публічної бібліотеки становить 160 804 примірників. Кількість читачів - 11 119 чоловік. У бібліотеці працюють: відділ абонемента, відділ інформаційного сервісу та дозвілля, в який входять сектори: сектор соціально-правової інформації та універсальних фондів, сектор періодичних видань, сектор літератури з мистецтва, довідково-бібліографічна служба, сектор інформаційно-комп'ютерних послуг, сектор комплектування фондів та ведення каталогів, книгосховище. З 2011 року в бібліотеці почав роботу Центр  доступу до Інтернета.
Колектив бібліотеки молодий, дружний, повний творчих сил. Незважаючи на економічні труднощі, він сповнений бажання обслуговувати своїх читачів, як вони робили це протягом всіх років існування бібліотеки. 

  • Facebook Социальной Иконка
  • Twitter Социальные Иконка
  • YouTube Социальные Иконка
bottom of page