Як не нашкодити здоров’ю під час свят: 5 великодніх порад
- Наталья Захарова
- 4 часа назад
- 2 мин. чтения

Наближається важливе свято для багатьох сімей. Цього року Великдень пізніший, ніж зазвичай, але він усе одно стрімко наближається. З невеликою підготовкою ви зможете відсвяткувати його максимально щасливо й здорово — у неділю, 20 квітня.
Важливо робити свідомий вибір, аби й насолодитися шоколадом, і взяти участь у святкуваннях, не забуваючи про здорові звички. Ось п’ять порад від експертів, які допоможуть вам у цьому.
1. Залишайтесь активними
Під час свят легко засидітися і нічого не робити — але це одна з найгірших речей, які можна зробити. Даррен Ферлейко, директор із добробуту персоналу в Університеті Калгарі, нагадує: «Перебування на свіжому повітрі покращує психічне здоров’я. Насолоджуйтеся природою — прогуляйтеся з родиною чи друзями». Якщо ви й так проводите Великдень із близькими — зробіть це спільною активністю. Сімейна прогулянка, гра з м'ячем, пробіжка з хатнім улюбленцем — будь-яка фізична активність, яка вам подобається, буде корисною.
2. Їжте усвідомлено, смакуючи кожен шматочок
Це справді важливо — їжте повільно, звертаючи увагу на смак, текстуру та відчуття. Університет Квінсленда в Австралії наголошує: зосередженість на їжі допомагає насолодитися нею і не переїдати.
На Великдень вам можуть подарувати багато цукерок, пасок, печива тощо. Не з'їдайте все самі, поділіться солодощами з рідними та друзями.
3. Не забувайте про воду
Пити багато води корисно завжди, але особливо у святкові дні. Іноді ми віддаємо перевагу іншим напоям і забуваємо про звичайну воду. UAB Medical West зазначає, що вода допомагає швидше відчути ситість — отже, зменшує ризик переїдання.
4.Займайтесь весняними активностями разом
Погода покращується — тож саме час вийти надвір. Зробіть це веселим заняттям для всієї родини: Мережа охорони здоров’я Munson радить прогулянки в парку, активні ігри з м’ячем або теніс.
5. Думайте ширше, ніж просто солодощі
Американська кардіологічна асоціація радить: «Наповніть пластикові яйця дрібними іграшками, наліпками або навіть горішками й сухофруктами — для корисної та цікавої альтернативи». Шоколад теж може бути, але спробуйте додати різноманіття — наприклад, покласти в яйця монети чи купюри.
Ментальне здоров’я – стан, коли людина може усвідомлювати свої емоції, давати собі раду зі стресами та життєвими труднощами, продуктивно працювати і вчитися, будувати здорові стосунки з іншими, брати участь у житті суспільства. Психологічна стійкість тримає українців. Невидимих травм війни дуже багато. Психічне здоров’я має бути на першому місці. Про ментальне здоров’я важливо і актуально дбати завжди.
Comments