top of page
Поиск

ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ НЕ ПОВИННА ПОВТОРИТИСЬ!

Обновлено: 27 июл. 2023 г.


Найбільша техногенна катастрофа ХХ століття сталася в ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Сталося два вибухи, що повністю зруйнували реактор. Через вибух почалася пожежа, а повітря було забруднене радіоактивними речовинами, виверження яких вдалося зупинити тільки в кінці травня 1986 року. 800 тисяч чоловіків ризикували своїм життям та здоров'ям, аби запобігти наслідкам аварії і стабілізувати ситуацію. Вони трудилися в зоні підвищеного ризику, піддаючись впливу радіації. 25 тисяч з них померли, а понад 70 тисяч стали інвалідами. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.

Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип'ять досі вважається непридатною для життя. В результаті аварії з сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів.

Після аварії на території Чорнобильської зони утворився природний заповідник, до якого люди майже не мають доступу. Там знайшли притулок безліч видів тварин та птахів, серед яких все частіше можна зустріти рідкісні види. На даний момент в зоні відчуження живе близько 400 видів тварин, птахів та риб. 60 з них – занесені до Червоної книги України. Те ж з флорою: з 1 200 видів, знайдених на території зони, 20 – рідкісні. В 2016 році. На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника проживання людей заборонено, не дозволяється мисливство, рибальство, заготівля ягід, грибів, лікарських рослин та інші види використання об’єктів рослинного та тваринного світу. Заповідник частково відкритий для відвідування та має туристичні маршрути. На його території проводяться міжнародні екологічні та радіоекологічні дослідження.

Через 36 років після трагедії на АЕС, Чорнобиль знов нагадав про себе, через війну, яку розв'язала РФ проти України. Окупанти увійшли на територію Чорнобильської АЕС і знаходилися там п'ять тижнів. За цей час з'являлася інформація про локальні пожежі в Чорнобильській зоні, загасити які Україна не могла через окупантів. Крім того, станція залишалася без електрики, яка необхідна зокрема, для охолодження відпрацьованого палива.

Зокрема, вони переміщалися на бронетехніці без радіаційного захисту через високотоксичну зону "Рудий ліс" і підняли хмари радіоактивного пилу. Сумнозвісний Рудой ліс це найзабрудненіше місце в усій тридцятикілометровій Зоні відчуження. Саме на цей ліс площею 10 квадратних кілометрів припала найбільша частина викиду радіонуклідів під час вибуху четвертого реактора. Висока доза радіації в цьому місці призвела до загибелі дерев і забарвлення їх у буро-червоний і чорний кольори. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива.

2 квітня 2022 року український прапор знов піднявся над ЧАЕС. Відновилась безпечна робота станції та захист території.

Окупанти не враховують жахливі наслідки Чорнобильської трагедії і продовжують ядерний тероризм. 4 березня 2022 року була захоплена найбільша атомна електростанція Європи – Запорізька АЕС. Захоплення атомного об’єкта є безпрецедентний у світовій історії, й російські військові вже 12 місяців використовують ЗАЕС як головний важіль впливу та шантажу на Україну та світ. За цей час людство неодноразово було на межі від ядерної катастрофи, й ризик досі доволі значний.

Хоча Женевська конвенція й чітко забороняє вести бойові дії поруч та на території атомних станцій, РФ це не завадило захопити Запорізьку АЕС і не вагаючись відкрито шантажувати Україну та світ діями, що могли спровокувати ядерну катастрофу на ЗАЕС. Ядерний шантаж не припустим! Україна та світова спільнота мають зробити все можливе, щоб ядерна трагедія не повторилась!


25 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


  • Facebook Социальной Иконка
  • Twitter Социальные Иконка
  • YouTube Социальные Иконка
bottom of page