Щороку 14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У цю дату згадують усіх, хто, ризикуючи своїм життям та здоров'ям, зберіг нам майбутнє. Нажаль, дехто з ліквідаторів заплатив за порятунок життям.
День вшанування було обрано 14 грудня, бо саме в цей день у 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, було побудовано об’єкт «Укриття». Аварія, яка сталася на цьому енергоблоці у квітні 1986 року, без перебільшення, є найстрашнішою в історії людства техногенною. Наслідки цієї катастрофи ми відчуваємо й донині, але неможливо навіть уявити, якими вони могли б бути, якби не самовідданість людей-ліквідаторів цієї катастрофи.
Зараз у Києві діє національний музей "Чорнобиль", в якому можна дізнатися про подробиці аварії, переглянути особисті речі ліквідаторів, історичні фото, документальні фільми про Чорнобиль. У житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома.
Завдяки надійній підтримці було побудовано новий безпечний конфайнмент, захисну Арку, яка на 100 років захистить людство від негативного впливу 4-го зруйнованого енергоблоку на життя, здоров’я людей та навколишнє середовище.
Безмежна вдячність ліквідаторам аварії на ЧАЕС, вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя, рятуючи мільйони життів!
コメント