top of page
Поиск

У гості до Смаколика - віртуальні гастрономічні мандри по сторінкам журналу "В гостях у казки"

Обновлено: 16 июн. 2020 г.


Привіт! Мене звати Смаколик.

Я дуже люблю готувати різні страви. Це весело і смачно. А ще, я обожнюю читати журнал «В гостях у казки». Саме там на 30 і 31 сторінках розташована рубрика «Юним кулінарам». Сьогодні я запрошую вас, мої любі друзі, у гастрономічні мандри по кулінарним сторінкам цього видання.

Перш, ніж ми вирушимо в дорогу, я запрошую всіх трохи підкріпитися. Пропоную приготувати веселі бутерброди. Бутерброди – проста та смачна страва, з приготуванням якої легко впораються навіть маленькі кухарі. А ви знаєте як і коли з’явився бутерброд? Ще в середні віки замість тарілок люди використовували великі шматки хліба, на які клали рибу, овочі, м'ясо та іншу їжу. Коли з'їдали всі ці продукти, хліб, що залишався, віддавали собакам чи викидали. Ну а якщо сім’я була бідною, хліб з’їдали. За однією з версій, класичний бутерброд з хліба і масла придумав ще Коперник – відомий лікар та вчений. Саме він порадив намазувати на хліб масло під час епідемій. Це давало можливість краще розгледіти бруд на ньому і видалити його.

Приготування бутербродів – це справа творча.

Тому не бійтесь експериментувати з формою та інгредієнтами. Наприклад, можливо приготувати бутерброд «Лисеня».


Для цього потрібні: тостовий хліб, два види сиру, ягоди чи маслини, солодкий перець червоного кольору, кетчуп, зелень для прикраси.

Треба вирізати із хліба трикутник – це буде лисяча голова. З будь-якого твердого сиру також вирізати трикутник і покласти його на хліб. З тонкої скибочки сиру сулугуні (або будь-якого іншого) вирізати два маленьких трикутники та круг. Із трикутників зробити вушка, а круг розрізати навпіл і сформувати мордочку. З ягід або шматочків маслин зробити оченята, а зі шматочків солодкого перцю – носик і серединки вушок лисеняти. Подати бутерброд на тарілочці, прикрашеній зеленню.

Який незвичайний бутербродик ми з вами зробили завдяки другому номеру за 2020 рік журналу «В гостях у казки»!

А ще, я дуже люблю з’їсти на сніданок яєчню. Цій страві щонайменше 2 століття. За однією з версій, вперше її приготували в лондонському універмазі Fortnum & Mason ще в 1738 році. Ми легко повторимо цей кулінарний шедевр у себе на кухні. А допоможе нам у цій справі знову журнал «В гостях у казки». У 4 номері за 2020 рік я знайшов рецепт приготування ось такого кумедного клоуна.

Отже, до справи. Нам необхідно розтопити на сковорідці невеликий шматочок масла, розбити обережно яйце так, щоб жовток лишився цілим, посолити за смаком. Підсмажити яйце на слабкому вогні до готовності й перекласти на тарілку. Сформувати голову клоуна: зробити руде волосся з натертої моркви, ковпак із кружечків огірка, а оченята й ротик зі скибочок болгарського перцю.

Ну що я бачу! До нас у гості на нашу кухню зі сторінок 6 номеру за 2020 рік поспішає мій приятель синьйор Помідор.

Зараз разом з вельмишановним синьйором Помідором ми приготуємо веселих сонечок.

Для цього нам знадобиться: 5 невеличких помідорів,1огірок, 150 г вершкового сиру, 1-2 ст. ложки домашнього майонезу, листя салату.

Помідори необхідно помити. Потім зрізати у кожного помідора четвертинку, чайною ложкою вийняти м'якоть. Огірок очистити від шкірки і нарізати дрібними кубиками. Додати майонез і вершковий сир. Отриману суміш добре перемішати. Наповнити помідори начинкою і укласти на листя зеленого салату. На четвертинках зробити акуратні надрізи від центру до краю – це будуть крильця сонечка. Накрити четвертинками фаршировані помідори. Намалювати майонезом крапочки на крилах, зробити з гвоздики очі, а з гілочок зелені – вусики.

А як же приготувати домашній майонез?

Синьйор Помідор розповість нам рецепт його приготування.

50 мл молока,100 мл оливкової або соняшникової олії, 1 ч. ложка лимонного соку, сіль за смаком.

Молоко довести до кипіння і остудити до кімнатної температури. До молока додати олію, перемішати і поставити в холодильник на 20 хвилин. В охолоджену суміш додати лимонний сік і злегка посолити. Добре збити міксером або блендером. Майонез готовий.

Доречи, існує декілька версій походження майонезу.

Ось одна з них: слово «Майонез» є географічного походження і пов'язане з назвою міста Майон – столицею іспанського острова Менорка, що входить у склад Балеарських островів. Як зазначено в одному французькому Енциклопедичному словнику, вулкан Майон був завойований герцогом Рішельє. У 1757 році британці розпочали облогу міста. У французів скінчилися запаси продовольства, крім яєць і оливкової олії. З цих продуктів кухарі готували яєчню і омлети, що досить набридало французьким офіцерам. Герцог Рішельє наказав приготувати нове блюдо. Винахідливий шеф-кухар збив яйця з маслом, приправив суміш сіллю і спеціями. Ваш улюблений соус під назвою «Майонез» на честь вулкана Майон готов!

А зараз я познайомлю вас з моїми друзями – маленькими тролями.

У 5 номері журналу за 2020 рік вони пропонують приготувати смачненькі смаколики. Як і всі малюки, тролі полюбляють солодощі. І зараз вони поділяться з читачами кулінарним секретом! Тролі розкажуть, як зробити смачні цукерки без консервантів і барвників.

Нам знадобиться 240 мл фруктового або ягідного соку, 20г желатину чи агар-агару, цукор або мед за смаком, формочки для цукерок (формочки для льоду).

Залити желатин чи агар-агар 2ст. ложками холодного соку й залишити набрякати. У решту соку додати цукор та мед і поставити на вогонь. Довести до кипіння й додати желатин. Ретельно перемішати та зняти з вогню. Масу розлити по формочках і поставити застигати до морозильної камери на 15- 20 хвилин. Дістати цукерки з холодильника, скласти їх у ємність із кришкою та зберігати в холодильнику.

Ну ось і завершились наші гастрономічні мандри по кулінарним сторінкам мого улюбленого дитячого видання.


Мої юні кухарі, не бійтесь експериментувати, готуйте разом з журналом «В гостях у казки» і будьте здорові. До нових зустрічей у міській публічній бібліотеці!

96 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


  • Facebook Социальной Иконка
  • Twitter Социальные Иконка
  • YouTube Социальные Иконка
bottom of page