Буває, що ми не можемо самостійно рушити з «мертвої точки», поринаємо у рутину та не можемо визначити, у якому напрямі йти далі. Ви можете скептично ставитися до мотиваційних книжок, їх роль, звісно, дискусійна, проте очевидно – такі книжки є хорошими співрозмовниками і порадниками.
Книжкові добірки наша бібліотека робить на підтримку Всеукраїнської програми «Дякую тобі», яка спрямована на захисників та захисниць України, що перебували на війні, а наразі проходять реабілітацію та лікування в медичних закладах. Метою програми "Дякую тобі" є створення та забезпечення ефективної підтримки захисників та захисниць, яка відбуватиметься крізь призму культурних послуг та буде спрямована на відновлення психоемоційного стану.
Тож запрошуємо познайомитися з нашими коучами від «Є книгарня», які заряджають не лише інтелектуально, а ще й емоційно.
Джордан Пітерсон «12 правил життя. Як перемогти хаос»
Джордан Пітерсон нещодавно став мегапопулярним на Заході – його відеоролики дивляться десятки мільйонів людей, а його 12 правил життя зараз обговорюються в усьому світі. Книжка базується на аргументах не лише з психології та біології, а й з літератури, міфології та релігії і підкріплена особистим досвідом автора, який змолоду задавався питанням стосовно того, чим керується людина (або що її керує) у житті.
Гел Елрод «Чудовий ранок. Як не проспати життя»
Ви колись прокидались з ранку за першим покликом будильника або взагалі без нього, а потім натхненно проводили увесь наступний день? Ні? На Новий рік точно таке бувало, коли під ялинкою очікував сюрприз. Гел Елрод упевнений, що саме ранок визначає не лише те, як пройде день, а й як відбудеться усе подальше життя. Він упевнений, що кожний день можна проживати як Новий рік, необхідно лише дещо зрозуміти для себе. Надзвичайно натхненна книжка від автора, що власним прикладом доводить – ранок може бути чудовим за будь-яких умов, навіть, якщо ситуація видається зовсім поганою.
Емі Морін «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди»
Обставини можуть спричиняти поганий настрій, а потім і депресію. І тоді складно повірити в те, що колись було радісно і що це взагалі можливо. Але можливо! І навіть досить легко – просто треба діяти. Як саме – знає психолог за освітою Емі Морін, яка за один рік втратила матір, а потім і кохану людину. Сильний дух, на думку Емі Морін, є основою для справжнього життя, а не песимістичного існування. Потрапивши у тенета депресії, авторка не здалася, виборсалася до світла і не могла не поділитися 13 звичками, яких вона позбулася задля спасіння.
Ігор Ман «Номер 1. Як стати найкращим у тому, що робиш»
Можна самостійно доходити до речей, які працюють саме у вашому випадку. І це правильний шлях.
Але дуже важливо, коли трапляються люди, що успішно долають свій шлях і не проти поділитися досвідом.
Практичні поради від маркетера, спікера, видавця, автора десятка книжок – Ігора Манна – дозволять зрозуміти те, як чітко і крок за кроком можна стати «Номером 1» – відповідальною, щасливою та успішною людиною.
Ірина Рева «Місія третього покоління»
Нашу поведінку визначає не лише те, що сталося чи станеться в нашому житті — дитинство, шлюб, підвищення чи невдача на роботі. Ми дуже часто про це забуваємо, але наші життя також детермінують історичні події. Не варто заходити в глибину століть, але озирнутися на 100 років назад цілком вдасться. Що ми побачимо? Дві світові війни, Голодомор, репресії. Так чи так, ці фактори спричинили поведінку кожного з нас.
Тож науковиця Ірина Рева у своїй праці провела дослідження, у ході якого з’ясувала — у нас є теперішне і майбутнє, варто всього лише переосмислити свою роль в історії.
Бенджамін Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива сили волі»
Інколи можна почути вислів «Вольова людина». Одразу в уяві виникає образ людини, що зчепила зуби і вперто крокує до своєї мрії. Хм, а чи варта мрія того, щоб заради неї зчеплювати зуби і не бачити білого світу?
Бенджамін Гарді впевнено промовляє: «Не варто!». Але чому? Тому що білий світ — це спілкування, жарти, підтримка, критика, емоції, почуття. Якщо не вдається змусити себе до чого, не варто ще більше прикладати вольових зусиль, щоб змінити це. Необхідно оточити себе людьми, які вже займаються тим, чим хочете ви (і перелаштувати себе).
Деніел Гоулман «Емоційний інтелект»
Що ми взагалі знаємо про емоції? Як вони впливають на наше спілкування? Емоції варто стримувати чи, навпаки, виражати? І, найголовніше, як можливо змінити модель емоційної поведінки, якщо вона не влаштовує?
Деніел Гоулман у дослідженні, що стало безперечним психологічним бестселером останніх десятиліть доводить, що поняття «емоційний» і «інтелект» — сумісні. Автор переконливо пояснює — поруч з концептом, що став класичним (так-так, IQ), важливе місце займає емоційний інтелект.
Дізнаваймось більше про власні емоції у книжці «Емоційний інтелект»
Крістен Улмер «Не бійтесь боятися»
Хоча дементори не існують буквально, але метафорично вони, безперечно, існують. Дементори, нагадаємо, це створіння зі всесвіту Гаррі Поттера, котрі мають властивість викликати в людині страх. Людина бачить дементора, ціпеніє від страху (а страх у кожного свій) і, якщо не викликати Патронуса (створіння, котре з’являється, якщо згадати щось дуже радісне), то дементор висмокче душу.
Крістен Улмер пропонує альтернативний шлях — не боятися свого страху, а взаємодіяти з ним, вивчати його, спілкуватися з ним. Страх — це джерело сили та пізнання самого себе.
Джейн Б. Бурка, Ленора М. Юен «Прокрастинація»
Яка добірка мотиваційної літератури може обійтися без прокрастинації? Без цього бар’єру думок, емоцій, страхів, надій, мрій, сумнівів тисків, які ми переживаємо всередині. Не можна взяти і зробити. Отак одразу. Автор, що написав добірку, пройшов через «цикл прокрастинації», який детально описується у книжці. Цей цикл включає у себе низку думок, почуттів і модель поведінки, типову для прокрастинації, які кожна людина проживає індивідуально. Цей цикл може тривати від декількох годин, а може і тривати роками. Як подолати прокрастинацію? Дізнавайтесь у книжці «Прокрастинація»
Денні Пенман «Мистецтво дихати»
Дійшли до цього моменту? Тепер можна видихнути. А потім вдихнути. І так п’ять разів.
Дихання є настільки природною функцією людини, що про важливість правильного налаштування цього процесу можна легко забути. Більшість психологічних та емоційних проблем людини від неправильного дихання. Денні Пенман детально проаналізував феномен дихання і виклав це в естетичній формі з практичними порадами у книжці «Мистецтво дихання».
Comments