Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм яких схиляється світ. Минають роки і століття, відходять у небуття покоління, та генії не вмирають.
Місяць березень належить споминам про геніального українського поета, художника Тараса Григоровича Шевченка.
13 березня з нагоди 205-ї річниці від дня народження і вшанування Великого Кобзаря відбулася зустріч з учнями ВПУ-92.
Здавалось би, скільки всього ми вже знаємо, скільки прочитано, вивчено і розказано про Шевченка, але все нові й нові відомості розкривають багатогранність таланту цього велетня. Мистецька спадщина Шевченка для нас не менш цінна, ніж його поезія. Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві.
Дослідники творчості Шевченка стверджують, що він за життя написав1300 картин, портретів, малюнків. Поетичних творів до нас дійшло понад 240, а з художньої спадщини великого майстра до наших часів збереглися 836творів живопису та графіки. Саме ця кількість свідчить про його глибоку закоханість у малярство.
Емоційно й цікаво, з переглядом відеорепродукцій бібліотекарі познайомили учнів з життєвим і творчим шляхом Шевченка. Розглянули цілу галерею портретів в різних техніках: олійний живопис, акварель, сепія, офорт та інші. 40 автопортретів, які художник створював протягом усього життя, вражають своєю обдарованістю: від романтично піднесеного образу молодого поета-художника до портрета людини (1860р.), яка пройшла довгий життєвий шлях.
Тема жіночої долі була згустком крові, що запеклась у його серці. Літературні образи жінок переплелися з жінками, які мали щастя зустрітися з ним, надихати його поетичну душу, стали його Музами і втілилися у малярській творчості.
Однією з перлин української графіки є альбом офортів Шевченка «Живописна Україна». Зображення мальовничих околиць та куточків сіл, містечок, берегів тихих степових річок, ставків сповнені справжньої поезії, в них лагідна, мрійлива українська природа знайшла свого натхненного співця. За його творами та художніми полотнами можна вивчати історію України.
Доповнили розповідь прочитані поезії Шевченка, легенди та історичні факти. Завдяки такій подачі матеріалу, зав’язався творчий діалог з педагогами. І ми впевнені, що наші слухачі понесуть у життя настанови, які залишив нам великий Майстер, український Рембрандт. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь – допоки житиме український народ, допоки буде жити Україна!
Comentarios