top of page
Поиск

КНИГА крізь тисячоліття


Є багато чудес на Землі, створених природою і руками людей. Серед них найбільше диво з див – КНИГА.

Вже 23 роки поспіль 30 вересня бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек.

З нагоди цього свята ми здійснили літературно-мистецьку подорож з учнями ВПУ-92 та слухачами жіночого клубу «ДА-МЫ!» в світ її величності КНИГИ. Завдяки яскравим виставкам, інсталяціям, відео подорожі, дегустації бібліорозваг та театралізованим дійствам, глядачі мали можливість дізнатися, що наразі в Україні існує близько 45 тисяч бібліотек із сукупним книжковим фондом 700 мільйонів примірників! Мандри книжковими столицями світу познайомили з найдавнішими, найстарішими, найпопулярнішими, найбільшими і найменшими книгами світу. Вони здатні дивувати не тільки своїм змістом, а й розмірами та виданнями. Наприклад, живий інтерес визвала інформація про:

  • книгу, зроблену з чистого золота, знайдену у столиці Шрі-Ланки;

  • найстарішу рукописну книгу – папірус Прісса (приблизна дата написання – 3350 рік до н.е.);

  • найдорожчу в світі книгу – Лестерський кодекс Леонарда да Вінчі;

  • книгу, яка має найбільшу кількість видань – Біблія. За приблизними підрахунками, у світі продано 3 900 000 000 її копій.

Учні та дорослі були у захваті, коли дізналися, що український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку «Кобзар», розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книжки! ЇЇ сторінки настільки тоненькі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшита книга павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюсток безсмертника.

А наймолодша відвідувачка бібліотеки з цікавістю доторкнулася до найбільшої та найменшої книг нашої бібліотеки.

Слухачі жіночого клубу вперше познайомилися з рідкісними репринтними виданнями: «Кобзар» 1840 року, «Історія України» 1918 року та іншими, які знаходяться у нас в бібліотеці. А також переглянули відео матеріли про найсучасніші бібліотеки світу, бібліотеки майбутнього, які існують сьогодні в Японії, США, Колумбії та Китаї.

На завершення зустрічі учні з задоволенням інсценували гуморески Павла Глазового – «Як Кузьму провчила жінка його мила» та «Як вареники варили кум і я». Фото із зустрічей перегляньте в альбомі https://www.facebook.com/media/set?vanity=Libsed&set=a.4597358713648754

І дуже приємно, що у сьогоденні, навіть не зважаючи на епоху Інтернету і телекомунікацій, для великої кількості українців КНИГА була і залишається вірним другом.

Шановні колеги, щиро вітаємо вас з професійним святом!

Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту вам і вашим родинам; любові наших користувачів і мудрості у здійсненні великих планів!

Зі святом! З Всеукраїнським днем бібліотек!




32 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


  • Facebook Социальной Иконка
  • Twitter Социальные Иконка
  • YouTube Социальные Иконка
bottom of page