Знайти спільну мову та зміцнити довіру
- Наталья Захарова
- 16 дек. 2024 г.
- 3 мин. чтения

Чи траплялися вам ситуації, коли суперечка заходить у глухий кут або призводить до ще більшого конфлікту?
Часто під час словесної сутички важко переконати співрозмовника, якщо він не розуміє наших справжніх потреб. Замість порозуміння виникає опір, адже людина не усвідомлює, чого від неї хочуть, і сприймає всі прохання як претензії. Проблема полягає в нашій нездатності чітко висловити свої бажання.
Наприклад, якщо вам не подобається, що ваш партнер розкидає речі, замість прохання ви можете висловити претензію: "Чому ти завжди все розкидаєш?" У відповідь партнер відчуває тиск і прискіпливість. Навіть якщо одна людина змусить іншу прибрати речі, стосунки залишаться напруженими.
Важлива чесність
Справжня причина конфлікту може полягати не в розкиданих речах, а в бажанні зберегти затишок удома. Якщо ми пояснимо це партнеру, він із більшою ймовірністю піде нам назустріч.
Секрет конструктивного діалогу – чесність. Важливо бути відвертим, якщо хочете бути почутим. У вашого партнера не виникне зайвих домислів у такому разі. Відвертість є запорукою здорових стосунків. Використовуйте таку формулу: "Коли відбувається..., я відчуваю..., я хочу…".
Наступного разу, коли вас дратуватиме безлад, спробуйте цю формулу. Наприклад, поясніть партнеру, що через розкиданий одяг кімната виглядає неохайною та незатишною. Для вас важливо створити атмосферу в квартирі – інакше ви почуваєтеся некомфортно. Після цього ввічливо попросіть партнера покласти речі в шафу чи комод.
У чому можуть виникати труднощі?
Люди часто бояться показати вразливість і свої емоції через страх образи з боку іншої людини. Але без щирості та відкритості неможливо побудувати гармонійні стосунки. Коли партнер усвідомлює вашу довіру та готовність відкритися, це спонукає його бути відповідальним перед вами та вашими емоціями – адже йому не хочеться підводити дорогу людину.
Наша бібліотека продовжує підтримувати Всеукраїнську програму "Дякую тобі", яка спрямована на захисників та захисниць України, що перебували на війні, а наразі проходять реабілітацію та лікування в медичних закладах. Метою програми "Дякую тобі" є створення та забезпечення ефективної підтримки захисників та захисниць, яка відбуватиметься крізь призму культурних послуг та буде спрямована на відновлення психоемоційного стану. Книги можуть надати корисні поради та підтримку під час складних періодів у стосунках та допомогти прийняти правильні рішення.
Для тих, хто прагне здорових стосунків, для тих хто вже помилявся в людях і не хоче більше негативного досвіду, для тих, хто хоче розірвати болючий союз, корисною буде різноманітна психологічна література. На щастя сьогодні є багато книжок як від просто письменників, так і від науковців, провідних психологів, коучів, які діляться повноцінними "інструкціями", як діяти в тій, чи іншій життєвій ситуації. Не знаєте, яку книгу почитати про психологію стосунків? Рекомендуємо ознайомитися з добіркою від книгарні "Сенс" «Найкращі книги про відносини між чоловіком і жінкою: ТОП 10».
У список ТОП книги про психологію стосунків ввійшли видання, що отримали безліч позитивних відгуків та рецензій.
"Жінки які кохають до нестями", Робін Норвуд.
"Для стосунків потрібні двоє", Володимир Станчишин.
"Самотність. Сила людських стосунків", Вівек Мурті.
"Люби без ілюзій. Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки", Анна Топіліна.
"Звільнись від емоційного насилля. Як розірвати замкнене коло приниження і сорому в стосунках", Беверлі Енґел.
"Без драми. Посібник з налагодження стосунків у сім'ї", Недра Ґловер Тавваб.
"Пригорни мене міцніше!" Сью Джонсон.
"5 життєвих питань, які треба розв'язати всім парам", Джоанна Гаррісон.
"Чому він це робить? Про що думають лихі та деспотичні чоловіки", Ланді Бенкрофт.
"Долаємо співзалежність", Мелоді Бітті.
Даний рейтинг книг з психології стосунків можна ще довго доповнювати цікавими роботами від авторів, що пишуть про кохання, про сімейні стосунки та те, як їх можна покращити.
Kommentare