«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».
Максим Рильський
Сектором літератури з мистецтва 19 грудня 2022 року було проведено виховну годину, присвячену 30 – й річниці офіційного затвердження Верховною Радою України Державного Гімну та Державного Прапору України з учнями 9-го та 11-го класів середньої школи № 8 та учнями першого і другого курсів ВПУ № 92. Україна як суверенна й незалежна держава має власні національні державні символи. Є свято Незалежності України, є День прапору, а цього року, саме в січні місяці, відзначається 30-а річниця затвердження цих історичних для нашої країни символів.
Метою заходу було виховання в учнів поваги до національних символів України.
Щоб досягти поставленої мети, працівник бібліотеки, познайомив учнів з довгим історичним шляхом державотворення, відданості українців принципам демократії, свободи слова, верховенству права, поваги до державних символів.
Наша держава – своєрідний феномен: одночасно древня і юна, славнозвісна і маловідома. На політичній карті світу, як самостійна держава, вона з’явилася порівняно недавно, але її праматір – трипільська цивілізація, а потім – Київська Русь, відомі своєю величчю на весь світ.
Учні познайомилися з визначенням «державні символи» це – закріплені в законодавстві країни офіційні знаки, чи звукові вираження, що в короткій формі виражають одну чи кілька ідей політичного або історичного характеру і символізують суверенітет держави.
Із зацікавленістю учні прослухали сучасні версії пісень, які українці виконували замість гімнів протягом попередніх століть: духовний гімн «Многая літа” та „Мир вам, браття, всім приносим”; „Заповіт” Тараса Шевченка, „Запорозький марш” та інші твори.
Не менший інтерес викликали і перше хорове виконання пісні «Ще не вмерла України» у Львівській опері в 1990 році в оранжуванні для оркестру художнього керівника та диригента Галицького симфонічного оркестру Ростислава Демчишина, а також сучасне хорове та сольне виконання Гімну України.
Разом з бібліотекарем учні прослідкували шлях синьо-жовтого прапора України від старослов’янських оберегів та Запорізьких корогв до прапорів Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної республіки.
З цікавістю розглядали картини «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» Іллі Рєпіна та «В’їзд Богдана Хмельницького до Києва в 1649 році» Миколи Івасюка де вже чітко видно наявність синьо-жовтих козацьких знамен.
Учні ВПУ № 92 урочисто декламували вірші, щопрославляють рідну Україну, її державні символи:Гімн та Прапор.
Commenti