25 лютого виповнюється 150 років від дня народження відомої української письменниці Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач)– аристократки, дочки дійсного статського радника, нащадку старовинного шляхетського роду і козацького гетьманського старшини.Століття досліджень життя й творчості Лесі Українки породили ще більше таємниць навколо видатної жінки.Її називають палкою виразницею українського духу.Вона – найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за свободу українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься «Україною».
Леся Українка творила в найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Також цікавилася фольклором (220 народних мелодій записано з її голосу), брала активну участь в українському національному русі. Леся була дуже обдарованою, знала багато іноземних мов, гарно грала на фортепіано. А ще мала неабиякі малярські здібності. І, можливо, якби не тяжке захворювання, ми б тепер милувалися її картинами.
Іменем Лесі Українки названі бульвар, площа, театр, центральна публічна бібліотека для дорослих в Києві. Ім’я Лесі Українки носять вулиця, парк, університет і музей археології у Луцьку, а також велика кількість площ, вулиць, театрів, вишів, установ та підприємств в Україні. Її життя і творчість вивчає Науково-дослідний інститут Лесі Українки.
За кращі твори для дітей у галузі літератури, живопису і театрального мистецтва з 1972 року присуджується премія Імені Лесі Українки.
В честь української письменниці названий астероїд «Леся 2616».Це астероїд головного поясу, відкритий 28 серпня 1970 року.
Публічна бібліотека підготувала інформаційно-бібліографічну довідку про долю і творчість Лесі Українк
Comments